Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

REGION

Ogromne zainteresowanie wyrobami Mesko

środa, 06 września 2023 12:27 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Kielcach trwa 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Mesko ze Skarżyska-Kamiennej prezentuje swój hit eksportowy rakietę Piorun. Ale nie tylko.

Jedną z atrakcji tegorocznej ekspozycji jest nowość - specjalny pokaz nowoopracowanego urządzenia szkolno – treningowego dla przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Piorun. - Zestaw ma dać żołnierzowi odczucie, jakby strzelał naprawdę – tłumaczy Zbigniew Dulemba, koordynator sekcji montażu rakiet w Mesko:

Wiceprezes spółki Przemysław Kowalczuk dodaje, że urządzenie jest przeznaczone do nauki i doskonalenia strzelania z systemu rakietowego:

Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego nie brakuje też poprzednika Pioruna – przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Grom, który nadal cieszy się zainteresowaniem między innymi zagranicznych odbiorców. Firma pokazuje również lekki system rakietowy PIRAT oraz amunicję wykorzystywaną przez polskie Siły Zbrojne. Więćej o tym Radosław Mizera i jego gość:

Na targach rozmawialiśmy również z Marcinem Ożogiem, członkiem zarządu Mesko:

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, to nie tylko prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań oraz uzbrojenia wytwarzanego przez polski i światowy przemysł obronny, ale to również miejsce wielu konferencji tematycznych, paneli naukowych, debat, jubileuszy wystawców oraz rozmów handlowych i wymiany doświadczeń. Przedstawiciele MESKO mają w planach zarówno liczne spotkania biznesowe w szerszym gronie, jak też rozmowy bilateralne z przedstawicielami branży z całego globu.