Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Przysucha

Marta Zbrowska: gmina Wieniawa może liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe

czwartek, 05 października 2023 10:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rozmawialiśmy na ten temat z Martą Zbrowską, sekretarzem powiatu przysuskiego i doradcą społecznym ministra klimatu i środowiska.

Gmina Wieniawa realizuje proejkt dotyczący termomodernizacji dwóch budynków szkolnych Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na które gmina otrzymała prawie 4,5 mln zł dotacji. - Mam dobre informacje dla lokalnego samorządu, który zyskał dodatkowe finansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecnie całkowita kwota dofinansowania wynosi 100 procent wydatków kwalifikowanych, a gmina pokryje jedynie kwotę podatku VAT - powiedziała Marta Zbrowska dodając, że łącznie gmina Wieniawa otrzymała na termomodernizację szkół prawie 8 mln zł.

Sekretarz powiatu przysuskiego poinformowała również, że Ziemia Przysuska otrzymała dotacje na prace remontowo-konserwatroskie pięciu obiektów sakralnych. Środki pochodzą z Rządowego Programu Ochrony Zabytków. Dofinansowaniem zostały objęte kościoły w Skrzyńsku (150 tys. zł), Potworowie (980 tys. zł), Skrzynnie (150 tys. zł). Wcześniej gmina Wieniawa otrzymała po 392 tys. na prace konserwatorskie w Skrzyńsku i Skrzynnie.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przekazanych pierwszych laptopach dla czwartoklasistów, które dotarły do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Piłsudskiego w Potworów. Rozmawiał Radosław Mizera: