Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

REGION

8 mln zł dla gminy Wieniawa

czwartek, 05 października 2023 19:45 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wójt Krzysztof Sobczak podpisał dzisiaj aneks do umowy, dzięki której zamiast 4,5 mln gmina otrzymała prawie 8 mln złotych na termomodernizację dwóch budynków szkolnych. Umowa została podpisana w obecności przedstawicieli Narodowego Fuduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Marty Zbrowskiej, doradcy społecznego ministra klimatu i środowiska.

Wójt Sobczak poinformował rozpoczęły się już prace związane z termomodernizacją budynków szkolnych na terenie Gminy Wieniawa. Po przekazaniu w ubiegłym tygodniu terenu budowy w Wieniawie, obecnie zmieniane jes pokrycie dachu. Przekazano też wykonawcy teren szkoły w Sokolnikach Mokrych.

- W ubiegłym tygodniu gościliśmy w Wieniawie Martę Zbrowską, która przekazała ważne informacje dla naszego samorządu: termomodernizacja dwóch budynków szkolnych realizowana przez nasz samorząd ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na które otrzymaliśmy blisko 4,5 mln zł dotacji, zyskała dodatkowe finansowanie z NFOŚiGW. Obecnie całkowita kwota dofinansowania wynosi 100% wydatków kwalifikowanych, a gmina pokryje jedynie kwotę podatku VAT. Łącznie otrzymaliśmy na termomodernizację szkół 7,961 mln zł - powiedział wójt Sobczak.