Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

REGION

Stolik kawowy biały – zwróć uwagę na te 3 kwestie

piątek, 01 grudnia 2023 14:53 / Autor: Reklama
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Centralny punkt salonu, wokół którego toczą się codzienne rozmowy, wieczorne chwile odpoczynku i całe godziny spędzone z rodziną i przyjaciółmi - stolik kawowy to jeden z najważniejszych mebli w tym pomieszczeniu. Wśród wielu dostępnych opcji wyróżnia się stolik kawowy biały – ponadczasowy wybór, który wprowadza do wnętrza świeżość i elegancję. Dowiedz się, jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas zakupów. Czytaj dalej, nasz artykuł zawiera praktyczne wskazówki i przydatne podpowiedzi.

Jak dobrać stolik kawowy biały? Rozmiar, kształt i wykończenie

Stolik biały kawowy to uniwersalny mebel, który pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Jego design jest ważny, ale liczy się też kilka dodatkowych, bardzo praktycznych aspektów. 

1. Rozmiar 

Biały stolik kawowy powinien być dopasowany pod względem rozmiaru nie tylko do twoich potrzeb, ale i ilości dostępnego miejsca, jak również wielkości pozostałych mebli. Dzięki temu korzystanie z niego będzie komfortowe – zapewni wystarczającą przestrzeń do odkładania różnych przedmiotów, a każda osoba zajmująca fotel czy sofę będzie miała do niego łatwy dostęp. 

Co do wymiarów, przyjmuje się, że długość stolika kawowego powinna wynosić min. ½, a maks. ⅔ długości miejsc siedzących sofy lub narożnika, a jego blat powinien być niższy o ok. 2,5-5 cm od siedziska. Z kolei szerokość stolika jest uzależniona m.in. od układu mebli w pomieszczeniu. Pamiętaj, aby dobierać rozmiary tak, aby mebel nie utrudnił poruszania się w pomieszczeniu – bo któż z nas nie doświadczył obitych piszczeli w przypadku zbyt ciasno ustawionych sprzętów? 

stolik 2

2. Kształt

Jeżeli chcesz, aby mebel był bezpieczniejszy w użytkowaniu także dla najmłodszych, sięgnij po model okrągły lub z zaokrąglonymi rogami. Gdy zależy Ci na jak największej powierzchni odkładania, postaw na wariant kwadratowy lub prostokątny. Pomieści on więcej rzeczy niż odpowiadający mu średnicą mebel z blatem w kształcie koła.

To, na jaki kształt mebla najlepiej się zdecydować, zależy również od twoich potrzeb i preferencji, a także efektu aranżacyjnego, który chcesz osiągnąć. Stolik biały okrągły sprawi, że wnętrze zyska łagodniejszy charakter. Natomiast kwadratowy lub prostokątny wprowadzi do pomieszczenia symetrię.

Jeżeli nie masz pewności, jaki kształt stolika kawowego wybrać, sprawdź, czy sklep internetowy, w którym robisz zakupy, oferuje możliwość zwrotu towarów. W Novodom masz aż 100 dni na to, aby odesłać i zwrócić mebel, który ci nie odpowiada. Dzięki temu nie ma obaw, że będziesz musiał zachować stolik kawowy, który nie pasuje do wnętrza.

3. Wykończenie

Stolik kawowy biały może być wykończony na wysoki połysk. Stanowi wówczas gustowny i nowoczesny dodatek pasujący do wnętrz urządzonych w stylu modernistycznym i glamour. Świetnie komponuje się również z minimalistycznymi wystrojami.

Drugim chętnie wybieranym wykończeniem mebli jest mat. Stolik kawowy w macie to uniwersalna i stonowana propozycja, która sprawdza się w pomieszczeniach w stylu klasycznym, angielskim czy też skandynawskim.

Stolik biały kawowy to mebel odpowiedni nie tylko do salonu, ale i sypialni czy też pokoju dziecięcego. Aby jednak współgrał z wnętrzem, należy go odpowiednio dobrać. Rozmiar, kształt i wykończenie to podstawowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę podczas jego zakupu.

(artykuł sponsorowany)