Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Kozienice

Czy kozieniczanie sprzątają po swoich pupilach?

piątek, 01 grudnia 2023 16:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Śnieg czasowo przykrył nieprzyjemny problem na trawnikach, jakim są psie odchody, ale nie na długo. Co zrobić, żeby kolejne roztopy nie odsłaniały tego, czego nie chcemy oglądać? Gmina Kozienice rozpoczęła akcję edukacyjną w tym zakresie, a pomogły dzieci z kozienickich szkół.

Sprzątanie po swoich pupilach to obowiązek regulowany prawnie. Nie trudno jednak zauważyć, że część osób o tym nie wie lub nie chce tego przyjąć do wiadomości, co potwierdzają mieszkańcy Kozienic. Ich głosy dotarły do urzędu miejskiego w Kozienicach. Mówi wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień:

Tabliczki informacyjne w kształcie psów z napisem „NIE” znajdziemy na trawnikach Spółdzielni Mieszkaniowej w Kozienicach i Świerżach Górnych. Dzieci z klas I – III szkół podstawowych nr 1, 2, 3 i 4 z Kozienic oraz ze Świerży Górnych wykonały w sumie ponad 200 tabliczek. Po kilku dniach od ich rozmieszczenia można stwierdzić, że budzą zainteresowanie mieszkańców, bo są takie, które zmieniają swoje miejsce i „wędrują po mieście”. Grunt, że o akcji i samym problemie się mówi, bo o to właśnie chodziło. Warto pamiętać, że psie odchody nie wymagają specjalnych pojemników, a wyrzucać możemy je do zwyczajnych koszy na zmieszane odpady, których na osiedlach nie brakuje.