Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Radomskie

Budżet gminy Jedlnia-Letnisko przyjęty jednogłośnie

wtorek, 02 stycznia 2024 10:53 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Jedlnia-Letnisko
Monika Nowakowska

Rekordowy, historyczny i proinwestycyjny - taki jest budżet Jedlni-Letniska na 2024 rok. Po raz pierwszy w historii po stronie wydatków przekroczona została kwota 100 mln złotych.

- To budżet bezpieczny i proinwestycyjny - mówi burmistrz Piotr Leśnowolski. Dochody w 2024 roku zaplanowane zostały na poziomie ponad 85,5 mln złotych, a wydatki około 102 mln złotych.

- Startujemy również z inwestycjami o wartości ponad 37 mln zł. Budżet uważam za bardzo dobry, skonstruowany w trudnym czasie, gdzie jest wiele niewiadomych. Mamy przecież nowy rząd i pewnie wiele sytuacji się jeszcze zmieni. Nie znamy jeszcze programów, z których będziemy mogli pozyskiwać kolejne pieniądze na zadania inwestycyjne. Mamy nadzieję na zwiększenie środków na te cele. Liczymy na dalszy dynamiczny rozwój naszej gminy - tłumaczy burmistrz:

Do największych zadań inwestycyjnych należą m.in.: budowa Gminnej Biblioteki, Klubu Seniora, budynku klubowego dla Jodły Jedlnia-Letnisko, rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w gminie, a także budowa dróg i wymiana oświetlenia.

Radni podjęli też decyzję, aby nie podnosić podatków na przyszły rok. - W związku z inflacją nie chcieliśmy w tym roku podnosić podatków. Chcemy pomóc przetrwać firmom ten trudny okres - dodaje.

Przypomnijmy, że w trakcie realizacji jest m.in. budowa kanalizacji w miejscowościach: Antoniówka, Dawidów, Groszowice, Siczki, Wrzosów, Jedlnia -Letnisko oraz Kieszek w gm. Pionki. Podpisane zostały już dokumenty na realizację podobnych zadań w miejscowościach: Rajec Poduchowny, Rajec Szlachecki, Dawidów i Antoniówka oraz Piotrowice, Gzowice Folwark, Gzowice Kolonia, Gzowice, Słupica, Maryno, Cudnów i Marcelów, oraz w gm. Pionki.