Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Przysucha

Most Dobrogosta Czarnego w Odrzywole

piątek, 19 stycznia 2024 10:45 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W jaki sposób Odrzywół uczci odzyskanie praw miejskich? Kiedy powstanie zbiornik wodny w Cetniu oraz na czym będą polegały prace przy modernizacji budynku ośrodka zdrowia? O tym wszystkim mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Odrzywołu Marian Kmieciak.

To będzie jeden z elementów uroczystości związanych z przywróceniem praw miejskim Odrzywołowi. Znajdującemu się w mieście mostowi nadane zostanie imię Dobrogosta Czarnego, założyciela Odrzywołu. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli już radni z Odrzywołu. Odzyskanie praw miejskich zaakcentowane będzie także na lutowej sesji rady miejskiej oraz w czasie zaplanowanych na połowę lipca Dni Odrzywołu.

Burmistrz Odrzywołu Marian Kmieciak poinformował także o przekazaniu wykonawcy placu budowy zbiornika wodnego w Cetniu. Oznacza to, że wkrótce rozpoczną się tu prace. Inwestycja ma być zakończona za 1,5 roku. Burmistrz ma nadzieję, że zbiornik wodny wraz z kąpieliskiem będzie nie tylko doskonałym miejscem wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, ale także impulsem prorozwojowym w tej części gminy. Marian Kmieciak poinformował również o wyłonieniu wykonawcy przebudowy i remontu budynku ośrodka zdrowia w Odrzywole oraz planowanych pracach przy zabytkach na terenie gminy. Będą one prowadzone w kościołach w Łęgonicach Małych i Odrzywole.

Posłuchaj rozmowy z burmistrzem Odrzywołu Marianem Kmieciakiem: