Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Opoczno

O cyberbezpieczeństwie w Opocznie

czwartek, 25 stycznia 2024 15:34 / Autor: Marcin Prejs
Fot. KPP w Opocznie
Marcin Prejs

Na policjanta 70 tys. zł, na wnuczka 56 tys., wygrana na loterii kilka tys. zł. Tyle pieniędzy straciły mieszkanki powiatu opoczyńskiego tylko w tym miesiącu. O tym jak działają oszuści i co zrobić, by nie dać się oszukać, wyjaśniali seniorom opoczyńscy policjanci.

Spotkanie zorganizowane zostało w opoczyńskiej bibliotece. Tu o metodach działania oszustów, między innymi na wnuczka, policjanta czy domokrążcę, oraz zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z internetu mówiła mł. insp. Magdalena Kucharska, zastępca komendanta opoczyńskiej policji. Starała się uświadomić seniorom, że ofiarami przestępstw zostają osoby z naszego otoczenia, często nasi sąsiedzi, znajomi członkowie rodziny. Dlatego tak ważne jest, aby o tych zagrożeniach rozmawiać.

Spotkanie z seniorami zrzeszonymi w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów było również okazją do przedstawienia im dzielnicowych oraz zaprezentowania aplikacji Moja Komenda. Był również czas na rozmowę, na inne ważne dla seniorów tematy. Oprócz policjantów w spotkaniu w bibliotece udział wzięli także strażnicy miejscy na czele z komendantem Dariuszem Rzepką.