Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Opoczno

Bezpieczniejsze przejazdy kolejowe w województwie łódzkim

piątek, 26 stycznia 2024 12:20 / Autor: Marcin Prejs
Fot. PKP PLK
Marcin Prejs

33 mln zł wydały PKP Polskie Linie Kolejowe na prace przy przejazdach kolejowo-drogowych w województwie łódzkim. Roboty były prowadzone na 40 obiektach, w tym m.in. w Petrykozach.

Sprawniejsze kursowanie pociągów oraz wyższy poziom zabezpieczeń drogowych to efekty prac przeprowadzonych w ubiegłym roku na przejazdach kolejowo-drogowych w województwie łódzkim. Łącznie objętych zostało nimi 40 przejazdów. 21 z nich zyskało nowe urządzenia, w tym rogatki i sygnalizację świetlno-dźwiękową, a 19 zostało gruntownie wyremontowanych. Na prace przeznaczono ok. 33 mln zł w ramach inwestycji ze środków unijnych i budżetowych.

Nowe urządzenia montowane były na przejazdach m.in. na trasach Sochaczew – Żychlin oraz Działoszyn – Zduńska Wola Karsznice. Prowadzone były tam również remonty. Te wykonane zostały także na przejazdach przez tory na linii Warszawa – Katowice (m.in. w Skierniewicach, Radomsku i Piotrkowie).

Na linii Łódź – Dębica dwa przejazdy kolejowo-drogowe w Tomaszowie Mazowieckim (na ul. Warszawskiej i ul. Wysokiej), skrzyżowania dróg z torami w Petrykozach w powiecie opoczyńskim oraz Justynowie w powiecie łódzkim wschodnim zyskały nową nawierzchnię asfaltową. Poza tym poprawę warunków ruchu drogowego w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Wysoka) i Justynowie zwiększyła wymiana płyt przejazdowych, podbicie toru oraz wykonanie odwodnienia.