Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Kozienice

LGD „Puszcza Kozienicka” świętowała 15-lecie

sobota, 10 lutego 2024 16:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wczoraj w Garbatce Zbyczyn LGD „Puszcza Kozienicka” podsumowała 15 lat swojej działalności. W uroczystości towarzyszyli partnerzy i przyjaciele, z którymi LGD współpracowała na przestrzeni ostatnich lat.

Liczbę osób, którym na przestrzeni lat pomogła Lokalna Grupa Działania można by długo wymieniać. W piątek w Garbatce Zbyczyn mieli oni swoich reprezentantów w postaci wójtów, burmistrzów, dyrektorów jednostek gminnych, prezesów stowarzyszeń i wielu innych. Posłuchajcie z czego są najbardziej zadowoleni jeśli chodzi o współpracę z LGD „Puszcza Kozienicka”:

LGD „Puszcza Kozienicka” pośredniczy w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wśród gości zaproszonych na piątkową uroczystość był wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski:

W 15-leciu LGD „Puszcza Kozienicka” wzięli udział także radni sejmiku mazowieckiego: Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka. Twarzą LGD Puszcza Kozienicka jest prezes Irena Bielawska:

Przez 15 lat swojej działalności Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” wydała 28 mln złotych. Na tym jednak nie koniec, bo LGD podpisała umowę na realizację nowego okresu programowania opiewającą na kwotę 10 mln złotych. W drugiej połowie roku należy spodziewać się kolejnych naborów.