Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Kozienice

Do apteki wszedł z siekierą i żądał pieniędzy

poniedziałek, 12 lutego 2024 12:16 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Do apteki w Kozienicach wszedł zamaskowany mężczyzna z siekierą, który grożąc aptekarce żądał wydania pieniędzy. Gdy napastnik zajęty był zabieraniem z kasy gotówki, farmaceutka wybiegła z apteki wzywając pomoc. Napastnika szukał m.in. pies tropiący.

Do zdarzenia doszło w zeszły poniedziałek, ale policja dopiero teraz poinformowała o groźnym incydencie. - Zaatakowana kobieta, chcąc uchronić swoje życie, wydała przestępcy pieniądze. Gdy ten zajęty był zabieraniem z kasy gotówki, farmaceutka wykorzystała moment jego nieuwagi i wybiegła z apteki. Uciekając, wzywała pomoc i policję. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia tylnym wyjściem - relacjonuje podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Kozieniccy policjanci natychmiast podjęli szerokie działania, aby ustalić i zatrzymać sprawcę. - Do działań został skierowany pies tropiący z komendy w Radomiu, który odnalazł porzuconą w lesie odzież oraz narzędzia, które mogły posłużyć sprawcy przy dokonywaniu rozboju. Już w niemal cztery godziny od zdarzenia policjanci dzięki swoim ustaleniom zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który ukrywał się w piwnicy jednego z bloków w mieście. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie. 42-latek trafił tego samego dnia do policyjnego aresztu - informuje podkom. Tarczyńska.

W miniony czwartek Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek policji i prokuratury Rejonowej w Kozienicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz 42-latkowi grozi do 20 lat pozbawienia wolności.