Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Mazowsze

Odkryjmy to! Bezpłatne warsztaty pedagogiczne w Zwoleniu

czwartek, 18 kwietnia 2024 11:34 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Bezpłatne warsztaty pedagogiczne dla dorosłych Odkryjmy to! odbędą się w sobotę, 20 kwietnia 2024 roku w Zwoleniu. Warsztaty to jeden z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki pod nazwą Nauka dla Ciebie. W zwoleńskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w eksperymentowaniu. W II turach warsztatów udział weźmie ponad 40 osób. Po zakończeniu zajęć biblioteka otrzyma zestawy do eksperymentowania z dziećmi w domu do rozdysponowania wśród uczestników.

W trakcie warsztatów rodzice, opiekunowie, edukatorzy pod okiem specjalistów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość swoich dzieci. Wspólnie z prowadzącymi przyjrzą się doświadczeniom naukowym widzianym z perspektywy dziecka oraz związanym z nimi wyzwaniom poznawczym. Nie zabraknie także ćwiczeń z pozytywnego dowartościowywania i budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób - mówi Agnieszka Szóstek z Centrum Nauki Kopernik.

Zestaw „Odkryjmy to!” do samodzielnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje eksperymentów, ale również część materiałów potrzebnych do ich wykonania oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające rodzicom, opiekunom, edukatorom konstruktywne towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Warsztaty „Odkryjmy to!” to kontynuacja projektu „Nauka dla Ciebie w domu” z ostatnich trzech lat. W tegorocznej edycji nasze warsztaty zawitają do 20 miejscowości i weźmie w nich udział około 600 osób - dodaje Agnieszka Szóstek z CNK.

Program „Nauka dla Ciebie”, którego częścią są warsztaty „Odkryjmy to!”, ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym). Działania programowe obejmują także popularyzację nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi.Program „Nauka dla Ciebie” to różnorodne aktywności, stworzone z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach i rodzicach.