Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

Kozienice

Kierowca audi pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów

wtorek, 23 kwietnia 2024 12:30 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja
Kamil Zapora

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj do kontroli kierującego audi, który był pod wpływem alkoholu. 48-letni mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15:30, na terenie gminy Kozienice. Patrol Ruchu Drogowego zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę audi, który jechał samochodem ze stłuczonym reflektorem w pojeździe w którym widoczna była tylko żarówka. - Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego miał w swoim organizmie niemal promil alkoholu - mówi podkom. Ilona Tarczyńska. - Ponadto prowadził samochód pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. W samochodzie przewoził swoją żonę - dodaje.

Zatrzymanemu kierującemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności, postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach.