Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

Przysucha

Wicestarosta Kilianek: S12 przyczyni się do rozwoju regionu

czwartek, 23 maj 2024 16:54 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Coraz bliżej budowy ekspresowej drogi S12 w okolicach Przysuchy. – To bardzo ważna i potrzebna dla nas inwestycja – mówił wicestarosta przysuski Marek Kilianek.

Wczoraj w centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie podpisana została umowa na wykonanie odcinka drogi ekspresowej S12 od granicy województwa do Przysuchy. Firma Budimex, która wygrała przetarg, najpierw zaprojektuje ponad 14-kilometrową trasę, a potem ją wybuduje. Koszt zadania to 452 mln zł. Wkrótce planowane jest także podpisanie kolejnej umowy. Tym razem na realizację sąsiedniego odcinka Przysucha - Wieniawa. – To bardzo ważna i potrzebna dla mieszkańców inwestycja – mówił wicestarosta przysuski Marek Kilianek. Jak podkreślił droga wyprowadzi ciężki ruch z miasta, będzie również impulsem do rozwoju regionu. Firmy, które wygrały przetargi na budowę S12 będą miały 43 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych) na realizację zadań.

W audycji Powiat Przysuski na Fali wicestarosta Marek Kilianek mówił również o powiatowych inwestycjach drogowych oraz mającym powstać przy Zespole Szkół nr 2 w Przysusze Branżowym Centrum Umiejętności. Samorząd ogłosił właśnie przetarg na wykonanie tego zadania. Zgodnie z planem BCU w Przysusze ma powstać do końca czerwca przyszłego roku.

Posłuchaj całej rozmowy z Markiem Kiliankiem, wicestarostą przysuskim: