Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

Radomskie

Straciła 30 tys. zł na portalu randkowym

piątek, 24 maj 2024 07:57 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto:pixabay/piro4d
Elżbieta Warchoł

Policja przestrzega przed oszustami internetowymi działającymi na portalach randkowych. Nawiązują wirtualny kontakt z innymi użytkownikami po czym wykorzystując ich znajomość wyłudzają od swoich sympatii pieniądze. W podobny sposób swoje oszczędności straciła 70-letnia mieszkanka powiatu radomskiego. Bądźmy ostrożni zawierając nowe znajomości, w szczególności, gdy osoba, którą dopiero poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści - apeluje Policja.

Internet daje ogromne możliwości w nawiązywaniu nowych znajomości. Media społecznościowe, komunikatory oraz portale i aplikacje randkowe gromadzą osoby o podobnych zainteresowaniach i to tam osoby szukające miłości kierują się w pierwszej kolejności. Jednak coraz częściej słyszymy o kolejnych oszustwach, które są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowe formy - mówi Justyna Jaśkiewicz rzecznik KMP w Radomiu.

W ostatnich dniach policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki powiatu radomskiego, która straciła swoje oszczędności. Jakiś czas temu na jednym z portali randkowych poznała mężczyznę. Zawarli znajomość, która przerodziła się w regularną korespondencję internetową. W miarę pogłębiania znajomości i zawiązania więzi emocjonalnej oszust podstępnie wyłudzał od swojej znajomej pieniądze i w ten sposób kobieta straciła blisko 30 tysięcy złotych - mówi Justyna Jaskiewicz.

Bądźmy ostrożni zawierając nowe znajomości w szczególności, gdy osoba, którą dopiero poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści. Oszuści szybko wyznają silne uczucie względem swojej ofiary i często odwlekają ustalenie daty spotkania z uwagi na swoją pracę. Dzielą się swoimi problemami życiowymi, które mogą być rozwiązane wyłącznie za pomocą pieniędzy, aby w rezultacie poprosić o pomoc finansową.

Jeśli mamy podejrzenie, że osoba, z którą korespondujemy nie jest tą, za którą się podaje, warto o tym porozmawiać z kimś z rodziny lub znajomych. Przypominamy, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy lub jeżeli wszystko wskazuje na to, że padło się ofiarą oszustwa należy poinformować Policję - przypomina Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.