Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

Radomskie

Wolanów: Potrącenie rowerzysty

sobota, 25 maj 2024 08:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Do potrącenia rowerzysty doszło 23 maja 2024 roku na przejściu dla pieszych na terenie gminy Wolanów. 50-latek trafił do szpitala.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał 23 maja 2024 roku informację o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Sławno. 30-latka kierująca pojazdem marki VW jadąc w kierunku Wolanowa i skręcając w prawo zderzyła się z rowerzystą, który zjeżdżał z chodnika na przejście dla pieszych. 50-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala. Policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia - informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o jazdę zgodną z przepisami i szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i skrzyżowań, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach - apeluje rzeczniczka KMP w Radomiu Justyna Jaśkiewicz.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami rowerzysta chcąc przekroczyć przejście dla pieszych zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście. Natomiast gdy obok pasów dla pieszych jest namalowany przejazd rowerowy wówczas rowerzysta nie musi zsiadać z roweru, ale zawsze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i upewnić się, czy wjeżdżając na ulicę, nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że chodzi o nasze życie i zdrowie - mówi Justyna Jaśkiewicz z KMP Radom.