Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Radomskie

Trablice: Motocykl zderzył się z samochodem

poniedziałek, 27 maj 2024 10:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP Radom
Elżbieta Warchoł

Do wypadku z udziałem motocykla i pojazdu osobowego doszło w niedzielę, 26 maja 2024 roku w Trablicach. Jedna osoba została ranna.

Informację o zdarzeniu dyżurny policji otrzymał w niedzielę, 26 maja 2024 roku po godz. 13. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, od Radomia jechał pojazd marki Audi, którym kierował 40-latek. W Trablicach skręcając w lewo na stację nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Suzuki. 46-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala - mówi Justyna Jaskiewicz z KMP w Radomiu.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Apelujemy do kierujących pojazdami aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego zderzenie z autem może mieć poważne skutki. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać ruchy innych kierowców.

Bardzo ważne jest również dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieprzekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób - apeluje Justyna Jaśkiewicz rzecznik KMP w Radomiu