Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

REGION

Części rolnicze Case – które podzespoły wymienia się najczęściej?

wtorek, 28 maj 2024 12:47 / Autor: Reklama
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Maszyny rolnicze marki Case cieszą się wciąż rosnącym uznaniem na rynku branżowym. Wybiera je duża liczba rolników, zarówno właścicieli dużych przedsiębiorstw, jak i małych gospodarstw o charakterze rodzinnym. Ich główne atuty to trwałość, wydajność i zastosowanie zaawansowanych technologii. Aby cieszyć się tymi cechami zarówno całych maszyn, jak i poszczególnych części Case przez wiele lat, konieczne jest odpowiednie serwisowanie i konserwacja sprzętu. Jest on bowiem eksploatowany we wzmożony sposób, zwłaszcza w sezonie żniwnym. Codziennie pokonuje wiele kilometrów, pracując w ekstremalnie trudnych warunkach.

Części Case są wykonane z najwyższej jakości, trwałych materiałów. Ta cecha przekłada się bezpośrednio na możliwość ich wzmożonej eksploatacji przez rolnika, a zatem wysoką odporność na potencjalne uszkodzenia. Użytkownicy mogą zatem cieszyć się ich wieloletnią niezawodnością, co wpływa również na niższe koszty eksploatacji. Nie oznacza to jednak, że elementy maszyn rolniczych Case nie wymagają napraw czy wymian. Każda z nich może ulec uszkodzeniu lub zużyciu wraz z upływem czasu. Kupując i stosując w swoich urządzeniach komponenty oryginalne, zmniejsza się jednak ryzyko ich szybszych i częstszych usterek.

Części Case – co zrobić w przypadku awarii?

Awarie maszyn rolniczych nie dziwią żadnego właściciela gospodarstwa rolnego. Zdaje on sobie bowiem sprawę z tego, w jak trudnych warunkach przychodzi pracować sprzętom na co dzień przez wiele godzin. Obowiązki, jakich należy dopełnić na polu, należą do czasochłonnych i długotrwałych, zwłaszcza w większych gospodarstwach. Z tego względu rolnicy dbają o odpowiedni stan techniczny maszyn, stojąc na straży ich niezawodności. Wykonują systematyczne przeglądy i prace konserwacyjne. W razie konieczności zlecają również serwis i wymianę zużytych lub zepsutych części Case. Od ich kondycji zależy bowiem rok finansowy gospodarstwa. W jaki sposób ograniczyć ryzyko nieekonomicznych przestojów maszyn rolniczych podczas sezonu siewnego i żniwnego?

Które części Case wymienia się najczęściej? – elementy silnika, układu hydraulicznego, filtry, pompy, elementy zawieszenia, przeguby

Sercem każdej maszyny jest silnik. Jego elementy oraz części wchodzące w skład całego układu napędowego odpowiedzialne są za sprawność ciągnika rolniczego, kombajnu zbożowego, pras, ładowaczy, kosiarek i wielu, wielu innych. To części odpowiedzialne za przeniesienie napędu na koła lub gąsienice maszyny. Nieodpowiednia konserwacja tych komponentów, bądź też całkowity jej brak, może prowadzić do korozji lub uszkodzenia elementów wału korbowego i cylindrów. Wymiany mogą wymagać najczęściej tłoki, korbowody, wały korbowe, uszczelki, filtry oleju, pompy paliwa czy łańcuchy rozrządu.

Równie istotna dla prawidłowego działania maszyny rolniczej jest sprawność techniczna wszystkich elementów układu hydraulicznego. Odpowiadają one przede wszystkim za utrzymanie optymalnej siły roboczej i precyzję wykonywanych przez maszynę ruchów. By zachować ich dobry stan techniczny, należy szczególnie zadbać o ich konserwację i zabezpieczenie po zakończeniu sezonu żniwnego. Rolnicy powinni pamiętać zatem o oczyszczeniu wkładów filtra, płukaniu całego układu hydraulicznego i regularnej wymianie oleju.

Części Case to również elementy zawieszenia i układu jezdnego. Są one odpowiedzialne przede wszystkim za komfort jazdy operatora i stabilność maszyny na wymagającym podłożu. Wśród nich wymienia się amortyzatory, sprężyny, wahacze i łożyska. Są to jednocześnie podzespoły, które szczególnie się brudzą. Narażone są na zanieczyszczenia mechaniczne, oblepienie glebą, pozostałościami roślinnymi, słomą, a nawet kurzem. Często korodują ponadto przenośniki, które powszechnie wykorzystuje się w urządzeniach do roślin okopowych. Nie należy zapominać też o dbałość o elementy karoserii i osprzętu oraz wszelkich akcesoriów.

Zbiorniki paliwa, chłodnice, przekładnie i łańcuchy a długotrwałe unieruchomienie traktorów i innych maszyn rolniczych

Wśród części Case do ciągników rolniczych, kombajnów i innych najpopularniejszych maszyn wykorzystywanych w gospodarstwach, szczególnej uwagi wymagają zbiorniki paliwa i chłodnice. Ich nieszczelność oraz zły stan mocno wpływa na brak ekonomii pracy silnika i zwiększenie spalania. Natomiast uszkodzenie przekładni i łańcuchów prowadzi do unieruchomienia maszyny na dłuższy czas. Istotne jest tu zatem korzystanie przede wszystkim z wysokiej jakości substancji smarujących.

case 2

Oryginalne elementy do maszyn rolniczych w sklepie internetowym GALOP a dostępność części stacjonarnie

Sklep internetowy GALOP oferuje klientom szeroki wybór asortymentu części Case. Specjaliści wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Umożliwiają zatem zamówienie bezpośrednio od producenta elementów i podzespołów mniej popularnych, ale również potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania danej maszyny rolniczej Case. Wśród najpopularniejszych części, dostępnych od ręki w internetowym sklepie rolniczym wymienia się przede wszystkim czujniki obrotów, filtry paliwa, filtry powietrza, koła zębate, zbiorniki, pompy, zestawy tłoków z pierścieniami, alternatory tuleje, odpowietrzniki silnika. Wśród wysokiej jakości części rolniczych wyróżnia się też zestawy naprawcze, pompy hydrauliczne, elementy wyposażenia skrzyni biegów, pompy paliwa. W ofercie sklepu znajduje się ponadto bogaty wybór akcesorium.

Klienci, kupujący oryginalne części Case, zyskują gwarancję ich niezawodności. Jeżeli ulegną one awarii lub nadmiernie zużyją się przed końcem okresu gwarancji, następuje wymiana części na nowe. Części do ciągników Case ze sklepu internetowego dostarczane są w ciągu 24-48 godzin. Dzięki temu nawet w przypadku poważnej awarii, unieruchomienie maszyny rolniczej nie ma charakteru długotrwałego. Dostawa części do maszyn rolniczych jest szybka i niezawodna – kurier dostarcza je bezpośrednio pod adres wskazany przez klienta.

Wysoka jakość oferowanych produktów potwierdzona jest stosownymi certyfikatami i atestami oraz sygnowana oryginalnym logo producenta. Oryginalność ma zasadnicze znaczenie dla wielu klientów sklepu internetowego GALOP. Elementy te przechodzą rygorystyczne testy jakości, dopuszczane są do sprzedaży jedynie wówczas, gdy odpowiadają najwyższym standardom producenta. Spełnienie najsurowszych norm gwarantuje wieloletnią niezawodność w pracy.

(artykuł sponsorowany)