Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

Kozienice

Zderzył się z dzikiem i trafił w ręce policji

wtorek, 28 maj 2024 16:01 / Autor: Kamil Zapora
pixabay/Paul_Henri
Kamil Zapora

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji - w poniedziałek w miejscowości Nowa Wola w gminie Grabów nad Pilicą 40-latek mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie, najpierw uderzył swoim autem w dzika, a następnie został zatrzymany przez mieszkańców gminy Kozienice. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 21 na drodze wojewódzkiej nr 730 w miejscowości Nowa Wola gm. Grabów nad Pilicą. Mężczyzna jadący Dacią nie zdołał wyhamować i uderzył w przebiegającego przez jezdnię dzika. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował. Na miejsce z pomocą przybyli dwaj mieszkańcy gminy Kozienice, którzy jadąc drogą wojewódzką, zauważyli kłęby kurzu i samochód leżący w rowie. Zatrzymali się i podeszli do samochodu, za którego kierownicą siedział mężczyzna. Wyczuli od niego silną woń alkoholu. Pomogli mu wydostać się z samochodu i udzielili pierwszej pomocy. W pewnym momencie kierujący chciał się oddalić z miejsca zdarzenia, wtedy dokonali ujęcia obywatelskiego, przekazując mężczyznę przybyłym na miejsce służbom.

Jak się okazało 40- latek w swoim organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna z uwagi na obrażenia został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.