Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

Opoczno

Rozpoczęła się renowacja elewacji kościoła w Kraśnicy

piątek, 21 czerwca 2024 10:38 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

Parafia w Kraśnicy pozyskała pieniądze na wykonanie prac za pośrednictwem Powiatu Opoczyńskiego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Rozpoczęcie prac poprzedziło podpisanie umów zarówno z powiatowym samorządem na przekazanie dotacji, jak i firmą, która wykona zadanie. Będzie ono polegało na oczyszczaniu i impregnacji elewacji kościoła. Łączny koszt inwestycji to 403 tys. zł, z czego 395 tys. to wsparcie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zgodnie z umową prace przy elewacji kościoła mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o II Pielgrzymce Rowerowej Powiatu Opoczyńskiego na Jasną Górę. Wzięło w niej udział 66 osób. Pielgrzymi na pątniczy szlak wyruszyli z Kraśnicy. Pielgrzymka odbyła się z inicjatywy proboszcza z Kraśnicy ks. Dariusza Laseczki oraz starosty Marcina Baranowskiego i wicestarosty Marii Barbary Chomicz.

W powiatowej audycji mówiliśmy jeszcze o wspólnym posiedzeniu komisji bezpieczeństwa i porządku oraz powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, a także przeprowadzonym w opoczyńskim starostwie szkoleniu dotyczącym prawa konsumenckiego. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz i starosta Marcin Baranowski życzyli także opoczyńskim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: