Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /REGION/Prawie 50 mln na mazowieckie drogi!

Informacje z regionu

Prawie 50 mln na mazowieckie drogi!

21 marzec 2018 / Tekst

Rząd przeznaczy w tym roku 1,3 mld złotych na drogi lokalne. W województwie mazowieckim będzie to kwota prawie 50 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przekazaniu 1,3 mld złotych na wsparcie lokalnej infrastruktury. To o 500 mln zł więcej, niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. Oznacza to realne wsparcie dla województw na inwestycje w drogi lokalne.

Województwo mazowieckie otrzyma 47,8 mln zł. Wsparcie będzie przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg gminnych lub powiatowych w trakcie lub planowane do realizacji.

Samorządy mają czas do 15 kwietnia na złożenie wniosków.

Beneficjenci Programu mogą uzyskać wsparcie maksymalnie dla 1 zadania, w przypadku zadań zgłoszonych przez gminy lub 2 zadań w przypadku zadań zgłoszonych przez miasta na prawach powiatu lub powiaty ziemskie. Maksymalna kwota wsparcia z dotacji celowej budżetu państwa na jedno zadanie wynosi 5 mln zł, a jej udział w kosztach realizac ji zadania wyniesie od 60 do 80%. - Wysokość dofinansowania zależeć będzie od zamożności gminy. - wyjaśnia wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

Głównymi celami programu wsparcia są: rozwój infrastruktury drogowej o charakterze lokalnym w celu poprawy dostępności komunikacyjnej dla przedsiębiorców i społeczności lokalnych do ośrodków życia gospodarczego i społeczno-kulturalnego oraz terenów inwestycyjnych, powiązanie lokalnych ośrodków gospodarczych z regionalnymi i krajowymi poprzez budowę lub modernizację dróg gminnych i powiatowych oraz węzłów łączących te drogi z drogami wyższego rzędu (wojewódzkich i krajowych), poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych poprzez inwestycje w bezkolizyjne rozwiązania transportowe, skrzyżowania, obiekty mostowe (mosty, wiadukty estakady, kładki), sygnalizacja świetlna, ciągi piesze lub pieszo-rowerowe.

Szczegóły na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie – www.mazowieckie.pl pod banerem „Programy rozwoju sieci dróg lokalnych”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4