Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

SPORT

Wojciech Kamiński odchodzi z ROSY

środa, 18 lipca 2018 08:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ekstraklasa.rosasport.pl
Weronika Chochoł

Po ponad pięcioletniej współpracy trener Wojciech Kamiński odchodzi z ROSY Radom.

Wojciech Kamiński pracę z zespołem rozpoczął pod koniec grudnia 2012 roku i od razu wniósł do zespołu nową jakość.

Po raz pierwszy, Radomskie Smoki znalazły się w najlepszej czwórce PLK w roku 2014, a także rok później. W sezonie 2015/2016 Wojciech Kamiński zbudował zespół, który jak burza przeszedł przez rundę zasadniczą, plasując się na drugim miejscu. Świetnie też poszło w walce o stawkę. ROSA dotarła aż do finału i dopiero w nim uległa Stelmetowi Zielona Góra. Wcześniej to radomianie okazali się jednak lepsi, zdobywając Puchar Polski, a u progu kolejnego sezonu również Superpuchar Polski. Również wtedy ROSA z bardzo dobrej strony pokazała się w Europe Basket Cup, przechodząc pierwszą, grupową rundę rozgrywek. Rok później bez zastrzeżeń została przyjęta do Ligi Mistrzów.

Kolejne sezony to stabilizacja ROSY wśród najlepszych klubów w Polsce.

Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek, włodarze ROSY - w porozumieniu z Wojciechem Kamińskim - uznali, że być może trener będzie potrzebował nowych wyzwań. Nie jest tajemnicą, że radomian czeka rok przejściowy.

– To dlatego Wojciech Kamiński szybko otrzymał wolną rękę i umówiliśmy się, że jeśli pojawi się nowy pracodawca dla trenera, to podamy sobie ręce i rozstaniemy się jak dżentelmeni. Tak też się stało – tłumaczy Piotr Kardaś, prezes ROSA SA. – Wojciech Kamiński na zawsze pozostanie w naszych sercach. Pozostaje naszym wielkim przyjacielem, twórcą największych sukcesów klubu, człowiekiem, który wprowadził nas na profesjonalne tory. Bardzo serdecznie mu dziękujemy za wszystko i naprawdę nie ma chyba słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność za to co Wojciech Kamiński zrobił dla Organizacji ROSA przez te 5,5 roku pracy w Radomiu.

Triumfy trenera zostały dostrzeżone nie tylko w Radomiu. Koledzy trenerzy dwukrotnie wybierali Wojciecha Kamińskiego najlepszym coachem w Polsce, a reprezentacja narodowa na stałe wchłonęła go do swojego sztabu.

Klub wkrótce oficjalnie przedstawi nowego szkoleniowca, którym zostanie były kapitan zespołu - Robert Witka. Natomiast Wojciech Kamiński będzie trenował zawodników zespołu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Na stanowisku zastąpił Emila Rajkovica, który przeniósł się do Kazachstanu.