Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Pamiętają o żołnierzach wyklętych

poniedziałek, 11 marca 2019 14:31 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Adrian Płatos
Monika Nowakowska

Na parkiet wybiegło 119 zawodników z Radomia, Pionek, Warszawy, Lublina, Wrocławia i Łodzi - w Radomiu odbyła się IV edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" organizowanego przez Młodzież Wszechpolską.

Podczas turnieju rozegrano 30 meczów. Najlepsze okazały się drużyny Burego, Warszyca, Gryfa i Zapory. W 7 meczach fazy pucharowej, aż 4 musiały rozstrzygać się w rzutach karnych. Ostatecznie w finale drużyna Zagończyka pokonała drużynę Ognia - zeszłorocznego mistrza - aż 4:0. Miejsce 3 wydarł Gryf Zaporze po emocjonującym meczu zakończonym wynikiem 2:2 i rzutach karnych.

Obok zmagań piłkarskich prowadzona była też zbiórka charytatywna, z której dochód przeznaczony został dla kobiety w ciąży i z 4- letnim synem, która niedawno straciła męża. Udało się zebrać 370 zł, które już trafiły do potrzebujących.

Turniej rozegrany został w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu. Imprezie patronowali: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom i Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Podczas rozgrywek najlepsze okazały się drużyny: Zagończyk, Ogień, Gryf, Zapora. Najlepszym zawodnikiem został Maciej Szczepanik (Zagończyk), najlepszym bramkarzem okazał się Kacper Mazan (Ogień), a najlepszym strzelcem był Daniel Moskwa (Zapora).

Zapraszamy do nas: