Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Alicja Jeromin czwarta w finale na 100 metrów

wtorek, 31 sierpnia 2021 13:34 / Autor: Michał Kaczor

Alicja Jeromin ze STARTu Radom zajęła 4. miejsce w finale na 100 metrów. Do medalu zabrakło 0.01 sekundy.

Duże emocje towarzyszyły biegaczkom na mecie. O końcowych wynikach decydował fotofinisz. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Wenezuelka Lisbeli Marina Vera Andrade, drugie Amerykanka Brittini Mason, a trzecie również Amerykanka Deja Young.

Alicja Jeromin ukończyła bieg z czasem 12.22 sek. Do medalu zabrakło 0.01 sek.

W eliminacjach Alicja Jeromin zajęła trzecie miejsce. Przebiegła 100 metrów w czasie 12,19 sek. To nowy rekord Europy.

To nie koniec startów sportowców z Radomia i regionu w Tokio. 2 września w skoku w dal będzie rywalizował Mateusz Owczarek, 3 września na pływalni Michał Golus, 4 września ponownie na starcie stanie Alicja Jeromin - tym razem w biegu na 200 metrów.