Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

Siatkówka

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin najlepsi w Kozienicach

niedziela, 01 października 2023 21:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W mijający weekend w Kozienicach ponownie mogliśmy oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie. Podczas turnieju partnerstwa regionalnego zmierzyły się cztery zespoły z PlusLigi.

Triumfatorem tegorocznego Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni - Kozienice 2023, została drużyna Bogdanka LUK Lublin. W meczu finałowym rozegranym w hali sportowej w Kozienicach pokonała ona siatkarzy z PSG Stali Nysa 3:0 (25:22, 27:25, 25:17). Był to swoisty rewanż siatkarzy z Lublina, którzy rok temu podczas finału w Kozienicach ulegli Stali.

Enea Czarni Radom turniej skończyli na trzecim miejscu po wygranej z drużyną Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 25:18). W tym przypadku mieliśmy powtórkę z zeszłego roku. Jak powiedział Marcin Zmitrowicz – dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu - rozgrywki w Kozienicach to dla drużyn z PlusLigi doskonały sprawdzian przed zbliżającym się sezonem:

Można powiedzieć, że Kozienice siatkówka stoją – mają swoją reprezentację w II lidze i całą rzeszę tego sportu wśród mieszkańców. Jednym z nich jest burmistrz gminy Piotr Kozłowski, którego nie mogło dzisiaj zabraknąć w hali sportowej:

Głównym sponsorem wydarzenia była Enea Wytwarzanie.

A. Kosztowniak pod info