Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

A po biegu kremówka

środa, 09 października 2013 08:08 / Autor:

W najbliższą niedzielę w Dzień Papieski odbędzie się trzeci bieg z cyklu Grand Prix Pionek, tym razem pod hasłem Jan Paweł II - Papież Dialogu. 

Uczestnicy pobiegną pięć kilometrów Puszczą Kozienicką. - Piękne lasy, piękna droga Tomalowa. Wszystko jest dokładnie wymierzone. Można powiedzieć, że to trasa prawie atestowana. Widzę, że zapisują się licznie ludzie i może to być rekord frekwencji - mówi organizator biegu, ks. Piotr Popis. Przypomnijmy, że w dotychczasowych biegach wzięły udział 134 i 104 osoby.

Bieg główny ruszy o godzinie 13, natomiast od godziny 12 na krótszych trasach będą ścigać się dzieci z przedszkoli i podstawówek. Start tradycyjnie zorganizowany zostanie przy siedzibie Nadleśncitwa Kozienice przy ul. Partyzantów 62 w Pionkach. Nie zabraknie akcentów papieskich. Zawodnicy ubrani będą w żółte koszulki - dar od Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdy będzie mógł delektować się również papieską kremówką. Natomiast na mecie uczestnicy odmówią dziesiątkę Różańca Św. oraz wysłuchają fragmentów homilii Jana Pawła II. Będzie też prezent od leśników: grochówka i pieczone ziemniaki.