Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

niedziela, 01 grudnia 2019 00:00 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. R.Mizera/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu w naszych parafiach pojawiają się świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc edukacyjną i socjoterapeutyczną, dożywianie dzieci w świetlicach, na leczenie oraz letni wypoczynek.

Akcja ma wymiar ekumeniczny. Organizują ją wspólnie: Caritas Polska, Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Dzieło to łączy Polaków. 

- To jedno z piękniejszych dzieł, które obejmuje całą Polskę. Wyraża wrażliwość, solidarność i dobre serca Polaków. Tu ogromną rolę odegrała przed kilku laty telewizja, która pokazała sens tego wydarzenia, przybliżyła wszystkim, nawet niewierzącym, to wielkie dzieło. To jest piękny znak współpracy Polaków - powiedział w "Kwadransie dla Pasterza" w Radiu Plus Radom ks. bp Henryk Tomasik.

Tegoroczne hasło akcji to "Świeca, która tworzy polską wigilię". - Dzięki świecy wigilijnej nie tylko pomagamy konkretnym dzieciom, ale wpływamy także na sytuację ich rodzin.  Niejednokrotnie przywracamy wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję - mówił podczas konferencji zapowiadającej tegoroczną edycję dyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski. Więcej można przeczytać TU.