Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Wydarzenia

Spowiedź nocą. Gdzie wyspowiadasz się na ostatniej prostej?

wtorek, 17 grudnia 2019 16:45 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.naszafara.pl
Jakub Szczechowski

W środę w Duszpasterstwie Akademickim, a w niedzielę w parafii św. Wacława w Radomiu będzie można skorzystać z nocnej spowiedzi. Noc Konfesjonałów to już stała praktyka adwentowa i wielkopostna w wielu polskich parafiach. 

Inicjatywa wynika ze zmieniającego się stylu życia. Nie każdy może wziąć udział w spowiedzi parafialnej w ciągu dnia lub nawet wieczorem. Kapłani będą czekali dlatego w nocy w parafii św. Wacława i Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

Noc Konfesjonałów w DA odbędzie się w środę 18 grudnia w godz. 20-24, a na Starym Mieście w niedzielę 22 grudnia w godz. 20-23. Będzie też możliwość adoracji Najśw. Sakramentu.  - To inicjatywa, która jest skierowana do wszystkich, ale praktyka pokazuje, że z tej formy korzystają przede wszystkim ludzie młodzi w przedziale 25-35 lat, chyba dlatego, że spowiedzi parafialne często pokrywają się z godzinami pracy. Cieszy wysoka frekwencja i niska średnia wieku. Wiele z tych spowiedzi jest bardzo głębokich - zachęca ks. Michał Podsiadły z parafii św. Wacława. - Spowiadamy do końca, dopóki będą penitenci - dodaje.