Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Wydarzenia

Przegląd Techniczny Małżeństwa już w marcu w Radomiu

poniedziałek, 17 lutego 2020 12:26 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Pamiętamy o corocznym przeglądzie technicznym samochodu, a jak jest z małżeństwem? Już 7 marca w Radomiu będzie można dokonać takiego przeglądu. Pomogą w tym specjaliści - Monika i dk Marcin Gajdowie. 

Inicjatywa wyszła od działającej w parafii św. Jadwigi w Radomiu Wspólnoty 30+. - Byliśmy na spotkaniach z państwem Gajdami w Rzeszowie i Łodzi. Bardzo nam się spodobały.  Monika i Marcin w przystępny, lekki sposób mówią o rzeczach ważnych. Pomyśleliśmy sobie, że warto, by inni także z tego skorzystali - mówi Dorota Gajda (zbieżność nazwisk przypadkowa). I udało się. Konferencja odbędzie się 7 marca na Auli Głównej UTH w godz. 9-17.

Podczas spotkania będą poruszane kwestie powołania do małżeństwa, więzi małżeńskich, relacji z dziećmi, przekazywania wiary dzieciom, ale także trudności w małżeństwie. - Chodzi o to, aby się zatrzymać, zobaczyć jak funkcjonuje nasze małżeństwo. Wydaje się, że to, co "zabija" część małżeństw to właśnie pośpiech, powierzchowność relacji. Przegląd Techniczny Małżeństwa to jest propozycja dla tych, którzy przeżywają może jakiś trudniejszy czas, ale również dla takich, którzy się cieszą bliskością, dobrą więzią, po to, żeby zobaczyć co jeszcze można usprawnić - zachęca proboszcz parafii św. Jadwigi ks. Marek Adamczyk.

Monika i Marcin Gajdowie są małżeństem od niemal 30 lat. Mają czworo dzieci. - Ona jest pedagogiem i terapeutą chrześcijańskim, natomiast Marcin jest także diakonem w Kościele. Mówiąc konferencję mówią o sobie. Dają przykłady z własnego życia i może dlatego jest to takie przyjemne w słuchaniu - zauważa Dorota Gajda. - Z jednej strony mają olbrzymie doświadczenie życia duchowego ze Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej. Śpiewamy często pieśn "Pomódl się Miriam", której autorem jest Marcin. Z drugiej strony, poza tą warstwą duchową jest olbrzymie doświadczenie psychologiczne. Marcin i Monika prowadzą terapie małżeńskie. Mają więc umiejętność zobaczenia tych wszystkich procesów związanych z komunikacją, życiem emocjonalnym. Bardzo często mamy problem z połączeniem tych dwóch światów: duchowego i terapeutycznego, a oni łączą to tak, że szwów nie widać - dodaje ks. Adamczyk.

Do odważnego zapisywania się zaprasza Katarzyna Polkowska. - To chyba najtrudniejsze, żeby stanąć i powiedzieć "To jeszcze nie do końca działa. Nad tym musimy popracować" - przyznaje. O ile trzeba trochę odwagi, by się zapisać, to już formuła spotkania nie przewiduje konieczności uzewnętrzniania się. Zagwarantowana jest pełna intymność.

O szczegółach zapisów można przeczytać TU

Konferencję organizuje parafia wraz ze wspólnotami parafialnymi oraz Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu.