Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rekolekcje na radiowych falach

środa, 25 marca 2020 13:51 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

Rekolekcje ( z łaciny recolligere czyli zbierać na nowo), to w Kościele kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. A teraz z uwagi na epidemię koronawirusa wierni nie mają możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w parafialnych kościołach.

Duszpasterze i kaznodzieje zachęcają do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła przez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe.

Stąd pojawiła się sytuacja, że rekolekcje odbywać można oglądając telewizję, słuchając radia czy korzystając z różnych kanałów w sieci.

Również Radio PLUS Radom daje swoim słuchaczom taką możliwość, aby uczestniczyć w wielkopostnych rekolekcjach nie wychodząc z domu.

Od niedzieli 29 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla diecezji, które w radomskiej katedrze Opieki NMP poprowadzi Biskup Radomski Henryk Tomasik. Radio PLUS Radom przeprowadzi transmisję rekolekcji w niedzielę o godz. 12.30 a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

Także od kilkunastu dni od poniedziałku do piątku o godz. 19.45 o. Wojciech Jędrzejewski dominikanin zaprasza na "Rekolekcje o dojrzałości", które adresowane są do osób, które w tym trudnych czasie szukają chwili kontaktu ze Słowem Bożym.

Wojciech Jędrzejewski OP to kaznodzieja, rekolekcjonista, współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Były katecheta, duszpasterz młodzieży i studentów. Współpracownik Radia Plus, Religia.tv, Boska.tv, publikował w Więzi, W Drodze, Tygodniku Powszechnym, Przewodniku Katolickim. Autor książek (Fascynujące Zaproszenie; Ewangeliarz Dominikański). Głosi rekolekcje i misje parafialne, posługuje Słowem księżom i siostrom zakonnym. Prowadzi warsztaty czytania Pisma Świętego i koordynuje warsztaty kaznodziejskie dla kapłanów.

Zapraszamy do nas: