Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Nagraj jak śpiewasz "Barkę" i wrzuć film do sieci! Facebookowa łączność dla św. Jana Pawła II

czwartek, 02 kwietnia 2020 18:50 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Grupa Młodzi Radom i Duszpasterstwo Akademickie zachęcają do "wspólnego" odśpiewania "Barki". W ten sposób chcą uczcić pamięć św. Jana Pawła II i oddać -Mu cześć - bez wychodzenia z domu. 

Chociaż akcja zorganizowana jest przez ludzi młodych, to może się w nią włączyć każdy. Wystarczy mieć chęć, być zarejestrowanym w mediach społecznościowych i nagrać - chociażby telefonem - krótki film. Po odśpiewaniu i nagraniu "Barki" - ukochanej pieśni Papieża Polaka - filmik należy umieścić w relacji lub na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie. Ważne by film dodany był w okolicach godziny 21.37, czyli godziny śmierci Karola Wojtyły. W ten sposób - chociaż przez internet - będzie można wspólnie uczcić św. Jana Pawła II. 

- Patrząc na to, że w tej wyjątkowej sytuacji każdemu z nas jest ciężko, dobrze jest zmienić troszkę myślenie, skupić się na czymś innym. Na czymś, co może jednak budować nas, nasze relacje z bliskimi i z ludźmi, z którymi się znamy, ale nie możemy się spotkać - mówi Klaudia Kołodziejczyk i zachęca, by w ten sposób dać świadectwo łączności i wspólnoty w tym czasie: 

Do zapalenia świec w oknach i zjednoczenia się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca apeluje kardynał Stanisław Dziwisz. Więcej przeczytać można tutaj