Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Jubileusz księdza kanonika Adama Łukiewicza

środa, 03 czerwca 2020 12:13 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Gmina Odrzywół/FB
Magdalena Gliszczyńska

40-lecie święceń kapłańskich przeżywał ks. kanonik Adam Łukiewicz, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole i dziekan dekanatu drzewickiego.

W Niedzielę, 31 maja b.r. w kościele parafialnym odbyły się uroczystości 40-lecia święceń kapłańskich ks. kanonika Adama Łukiewicza. Na mszy św. o godz.16.00 zebrali się bliscy, kapłani, przyjaciele, samorządowcy oraz parafianie, którzy dziękowali za wieloletnią posługę duszpasterską Czcigodnego Jubilata.

 

Ksiądz Adam Łukiewicz od 16 lat pełni funkcję proboszcza parafii w Odrzywole. Jest też Dziekanem Dekanatu Drzewickiego oraz pełni funkcję kapelana Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu. Życzenia dostojnemu Jubilatowi złożyli min. poseł Dariusz Bąk, delegacja samorządowa w osobach Starosty Mariana Niemirskiego, radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ewy Białeckiej i władz gminy Odrzywół, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, delegacje szkół, Klubu Senior+ i parafian. W uroczystości wzięła udział delegacja „dian” – członkiń kół łowieckich z okręgu radomskiego.

Czcigodnemu Jubilatowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności. Niech praca duszpasterska będzie pomocna w przybliżaniu wiernych do Boga. O tym, jaki to był czas dla ks. Adama Łukiewicza przeczytacie tutaj.

Zapraszamy do nas: