Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kobiety wyruszą nocą do Sanktuarium w Starej Błotnicy

sobota, 27 czerwca 2020 08:49 / Autor: Monika Nowakowska
foto:MKaczor/radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze wyruszy dziś V Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Panie, pod osłoną nocy, wyruszą na pątniczy szlak, by w błotnickim sanktuarium pokłonić się Matce Bożej. Jak co roku, do udziału w pielgrzymce zapraszają Rycerze Kolumba.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Wielka tajemnica wiary – Eucharystia daje życie".Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytacje i rozważania, kobiety będą umacniać swoją wiarę, dając świadectwo swojej przynależności do Kościoła Katolickiego.

Kobiety i dziewczęta mają do pokonania trasę o długości 26 kilometrów. Pielgrzymowanie zakończy Msza Święta o godz. 6.00 w Sanktuarium w Starej Błotnicy.

Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątniczkom: okolicznościową opaskę odblaskową, gorący posiłek z kuchni polowej, kawę i herbatę na wszystkich postojach,toalety wyposażone w płyn do dezynfekcji, ubezpieczenie NNW oraz transport autokarowy z Błotnicy do Radomia.

Zapisy będą prowadzone wyłącznie w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 przed kościołem MB Częstochowskiej. Na zapisy należy przynieść wydrukowane i podpisane oświadczenie COVID-19 dostępne na stronie www.rycerzekolumba.radom.pl.

Przy zapisie wymagane są: dowód osobisty, pisemna zgoda rodzica lub opiekuna – w przypadku osób niepełnoletnich oraz podpisanie oświadczenia o przestrzeganiu określonych przez Ministerstwo Zdrowia zaleceń postępowania w związku z niebezpieczeństwem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Dobrowolna ofiara w wysokości 30 złotych przekazana zostanie na rzecz katolickiej Parafii św. Józefa w Shekhan k. Mosulu, której kościół zniszczyli bojownicy Państwa Islamskiego. Rycerze z Radomia włączają się w ten sposób w ogólnoświatowy projekt „Adopcja Parafii", niosący pomoc chrześcijanom w Iraku w odbudowie zniszczonych świątyń.

Pątniczki powinny być wyposażone w maseczki ochronne na twarz i nos, elementy odblaskowe i okrycia przeciwdeszczowe.

Zapraszamy do nas: