Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik: nie ma wakacji od Boga

czwartek, 02 lipca 2020 12:56 / Autor: Radosław Mizera
foto: alessandroderosso/pixabay
Radosław Mizera

Nie ma wakacji od modlitwy i życia sakramentalnego – przypomniał biskup Henryk Tomasik. Jego zdaniem czas wakacji i urlopu powinien stać się dodatkową możliwością pogłębienia swojej modlitwy i okazją do dłuższej rozmowy z Bogiem. Zachęcił również do uczestnictwa w wieczornych apelach jasnogórskich w okresie pielgrzymki.

- Życzę otwartych oczu, abyśmy dostrzegali znaki Bożego działania, a także znaki Bożej mądrości, które są zawarte w pięknie przyrody – powiedział ksiądz biskup, który był gościem Radia Plus Radom. Dodał, że „patrząc na świat, góry, piękno harmonii przyrody, możemy odkryć Boga”.

Bp Tomasik życzył również otwartych oczu na sytuację drugiego człowieka. - W tym czasie, kiedy wiele osób spędza czas na urlopie, bardzo ciężko pracują rolnicy. Dlatego miejmy otwarte oczy na osoby, które muszą w tym czasie pracować. Życzę również umiejętności tworzenia zdrowych relacji. Czas epidemii pokazał, że nie zawsze w tych nowych warunkach udaje się nam tworzyć ludzkie relacje. Życzę w tym czasie wzrostu duchowego poprzez lekturę Biblii i dobrej książki – powiedział ksiądz biskup.

Bp Tomasik zauważył, że podczas zdalnego nauczania rodzice angażowali się w pomoc swoim dzieciom. - Nie wiem, ilu rodziców podjęło jeszcze bardziej intensywny wysiłek kształcenia wiary swoich dzieci i wiedzy religijnej. Ale warto zapamiętać, że nie ma wakacji od modlitwy i życia sakramentalnego – zakończył biskup radomski.

Bp Henryk Tomasik zachęcił wiernych do uczestnictwa w wieczornych apelach jasnogórskich w parafiach. - To szansa na dostrzeżenie znaczenia spotkań w kościołach, wspólnej modlitwy a także duchowej łączności z osobami, które będą pielgrzymować. Ten rok pod każdym względem jest wyjątkowy. Dla chrześcijanina jest to okazja do sprawdzenia swojej wiary i umiejętności do odnajdywania się ze swoją modlitwą, życiem sakramentalnym i wiarą w trudnej sytuacji – stwierdził ordynariusz radomski.

Zapraszamy do nas: