Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymka szkół papieskich w reżimie sanitarnym

środa, 16 września 2020 15:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

XX Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę odbędzie się 7-8 października 2020 roku. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące rygory sanitarne organizatorzy zapraszają na pielgrzymkę przede wszystkim poczty sztandarowe szkół. Niewykluczone, że w spotkaniu weźmie udział Prezydent Polski Andrzej Duda.

- Tak się złożyło, że walka z pandemią wypadła w roku wielkich jubileuszy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicy ważnej dla Europy i świata Bitwy Warszawskiej - powiedział Jan Rychlicki, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu.

Pielgrzymka rozpocznie się 7 października o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej. Kulimnacyjnym momentem będzie msza święta na wałach jasnogórskich 8 października o godzinie 11.00. W spotkaniu udział wezmą kardynał Stanisław Dziwisz i biskup radomski Henryk Tomasik, duszpasterz szkół papieskich w Polsce.

- Będziemy dziękować Bogu za dar, jakim jest dla nas św. Jana Paweł II oraz modlić się w intencjach Ojczyzny i Papieża Franciszka. Poprosimy też o łaski potrzebne do wychowywania kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę, Kościół i świat. Podjęliśmy starania, aby w pielgrzymce uczestniczył z nami Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda - dodał Zbigniew Gumiński, koordynator organizacji pielgrzymki.

W trakcie pielgrzymki biskup Henryk Tomasik dokona uroczystego zawierzenia Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski.