Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Wszyscy Święci
Dziś jest: Niedziela, 01 listopada 2020

Wydarzenia

Koła Gospodyń Wiejskich i sołtysi u Matki Bożej Ostrobramskiej

czwartek, 15 października 2020 12:14 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Miejski Dom Kultury w Opocznie
Weronika Chochoł

Z zachowaniem reżimu i limitu osób, ale z modlitwą w sercu i na ustach... Przedstawiciele kół gospodyń wiejskich i sołtysów w diecezji radomskiej wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Dziekczynno-błaganej Mszy św. w intencji ojczyzny i społeczności lokalnych przewodniczył dr Kazimierz Kurek.

- Cieszę się, że jest was tak dużo, mimo trudnej sytuacji. Bogu niech będą dzięki za to spotkanie. Wy – koła gospodyń wiejskich, sołtysi - przybywacie na to spotkanie z Matką Boską, to ona jest najbliżej Boga, to ona może nam najbardziej wyprosić wszystkie łaski. Ona może nam wyprosić abyśmy się pozbyli wszelkiego lęku, aby pozostał tylko jeden lęk - by nie utracić darów Bożych. Wy dajecie znak tego związania ludzi wsi z Bogiem – mówił kustosz Sanktuarium ks. Jerzy Karbownik.

W pielgrzymce od 8 lat uczestniczą koła gospodyń z gminy Opoczno. Tradycją stało się również, że obok darów mszalnych przywożą ze sobą plony rolne dla jadłodajni dla ubogich działającej przy sanktuarium. - W tym roku również nie mogło nas zabraknąć w Skarżysku-Kamiennej, chociaż trzeba było jechać w ograniczonym składzie. Wróciliśmy szczęśliwi, umocnieni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować pielgrzymkę już w normalnych warunkach - mówi Lucyna Wąsik - przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich gminy Opoczno: 

W pielgrzymce uczestniczył również Przewodniczący Komisji Sejmowej Rolnictwa - poseł Robert Telus.