Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Termosy dla bezdomnych dotarły do Misjonarek Miłości

czwartek, 24 grudnia 2020 19:59 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Rycerze Kolumba Rada 14004
Monika Nowakowska

400 termosów trafiło do warszawskich bezdomnych - to odpowiedź na ogłoszoną w połowie grudnia akcję "Termos dla bezdomnych", która szerokim echem odbiła się wśród darczyńców. Wierni z diecezji radomskiej po raz kolejny udowodnili, że mają gorące i wrażliwe serca.

Partia obiecanych termosów dotarła wczoraj w godzinach przedpołudniowych do Zakonu Sióstr Misjonarek Miłości w Warszawie. Dostarczyli je Rycerze Kolumba z Rady 14004. Siostry od lat opiekują się bezdomnymi, potrzebujacymi, głodnymi i chorymi.

- Termos dla osoby tkwiącej w kryzysie bezdomności jest naczyniem, które niejednokrotnie ratuje życie. Wszyscy wiemy, jak wielkie znaczenie ma gorący napój czy zupa w mroźny dzień. Zakupione termosy przekażemy do wyjątkowego żeńskiego zgromadzenia zakonnego, Zgromadzenia Misjonarek Miłości, który założyła św. Matka Teresa z Kalkuty. To wyjątkowe zgromadzenie, ponieważ kobiety, które wstępują w jego szeregi, oprócz trzech podstawowych ślubów zakonnych czyli ubóstwa, posłuszeństwa i czystości, ślubują dodatkowo bezinteresowną służbę najbiedniejszym z biednych - mówi delegat stanowy Rycerzy Kolumba Andrzej Anasiak.

To właśnie do tego Zgromadzenia Misjonarek Miłości Pan Bóg powołał Aleksandrę Dunin, która 7 grudnia w Rzymie złożyła pierwsze śluby zakonne. Siostra Nikodema jest radomianką pochodzącą z parafii Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Kaptur.

- Ofiarowaliśmy 400 termosów oraz artykuły spożywcze, w tym makaron, mąkę, cukier, herbatę i słodycze - mówi kapelan Rycerzy Kolumba, ks. kanonik Wiesław Lenartowicz. - Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze dzieło zarówno finansowo, jak i darami materialnymi. Odpowiedź na nasze zaproszenie do czynienia dobra jest dla nas potwierdzeniem, że „ludzi dobrej woli jest więcej”. Jako Rycerze Kolumba realizujemy swoje zadanie, bycia mostem łączącym potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać - dodaje.

Akcja "Termos dla bezdomnych" potrwa do 6 stycznia. Zainteresowani jej wsparciem mogą dokonywać wpłat na konto FUNDACJI RADY LOKALNEJ 14004 Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski przy ul. Wernera 57 w Radomiu.

Nr konta: 50 2030 0045 1110 0000 0313 1820 z dopiskiem „Termosy dla bezdomnych”