Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Poszli nocą do Matki Bożej Pocieszenia

niedziela, 09 czerwca 2024 00:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Około 400 mężczyzn bierze udział w Nocnej Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Pielgrzymi wyruszyli w sobotę, 8 czerwca 2024 roku po modlitwie Apelu Jasnogórskiego w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.   

Pątnikom, którzy już po raz 18 pielgrzymują nocą do Sanktuarium Pani Ziemi Radomskiej w Starej Błotnicy towarzyszy hasło: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Organizatorami nocnej pielgrzymki są Rycerze Kolumba, ale uczestnikiem może być każdy mężczyzna. Andrzej Kacak Wielki Rycerz Rady 14 004 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu:

Prawie 400 mężczyzn poszło nocą do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Niektórzy po raz pierwszy, inni już kolejny raz. Wielu ojców wybrało się na pielgrzymkę razem ze swoimi synami. Poszli zanieść Matce Bożej swoje intencje:

Nocna pielgrzymka mężczyzn jest wyjątkowym czasem - podkreśla ks. Gabriel Marciniak proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu i Rycerz Kolumba:

Pielgrzymkę rozpoczął o godz. 21 Apel Jasnogórski. Rozważanie poprowadził i błogosławieństwa na drogę udzielił ks. Wiesław Lenartowicz proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej oraz Rycerz Kolumba:

XVIII Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn z Radomia zakończy Msza świętą o godz. 6 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.