Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

KULTURA

Wernisaż „Do Trzech razy sztuka…”

wtorek, 10 stycznia 2023 13:59 / Autor: Magdalena Król
fot. PIK
Magdalena Król

Powiatowy Instytut Kultury zaprasza na wernisaż Michała Budzisza „Do Trzech razy sztuka…” i koncert Trio Sea Salt. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, w siedzibie Pik w Iłży. Początek o godzinie 17:00.

Tytuł wystawy "Do trzech razy sztuka..." nawiązuje do 35-lecia pracy twórczej, który wypadł Michałowi Budziszowi, jakiś czas temu, ale na przeszkodzie świętowaniu stanęła pandemia. Za to w tym roku artysta zamierza przygotować aż trzy prezentacje jubileuszowe, a może i więcej. Wystawa w Powiatowym Instytucie Kultury rozpoczyna to świętowanie.

- Równie dobrze jednak Michał mógłby być zwany "plastykiem wszechmogącym", bo potrafi wyczarować wszystko, co na co dzień potrzebne jest przy budowaniu scenografii rozmaitych wydarzeń kulturalnych. Najczęściej dokonania jego w tym zakresie można podziwiać w Klubie Środowisk Twórczych "Łaźnia", bo to z tą placówką związany jest zawodowo od 1993 r. Swoich talentów dekoratorskich Budzisz użycza i innym radomskim instytucjom - mówi Renata Metzger, dyrektor Powiatowego Instytutu Kultury.

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Trio Sea Salt.

Patronat nad „Galerią na Piętrze”, gdzie PIK zaprasza na stacjonarne wystawy sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.