Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

KULTURA

Big Band Mundana i Monika Urlik wystąpią w Resursie

wtorek, 16 stycznia 2024 08:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

„Emmanuel”, „Birdland”, „Fly me to the moon” czy „Decadence” – to tylko kilka spośród wielu utworów, które zabrzmią w Resursie Obywatelskiej podczas koncertu, który odbędzie się  sobotę, 20 stycznia 2024 roku  Resursie Obywwatelskiej w Radomiu. Muzykom radomskiego big bandu pod kierunkiem Zbigniewa Bidzińskiego będzie tym razem towarzyszyć – jako wokalistka i skrzypaczka – Monika Urlik. Początek koncertu o godz. 19.00.

Big Band Mundana powstał w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień.

Monika Urlik jest wokalistką i skrzypaczką, a także dyrygentem chóralnym, kompozytorką i autorką tekstów, a obecnie studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (śpiew solowy, specjalizacja – muzyka dawna). Rok 2006 przyniósł jej dwie nagrody za utwór „Time after Time”: główną na międzynarodowym Pepsi Vena Festiwal oraz prezydenta Sopotu na festiwalu TOPTrendy. W 2011 r. dotarła do półfinału programu The Voice of Poland. Trzy lata później wydała debiutancki album studyjny zatytułowany „Nie wie nikt”. Obecnie pracuje nad kolejnym ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqvistem. Wystąpiła podczas koncertu SuperDebiutów na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 r. z utworem „Momentum” zajęła trzecie miejsce w finale krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Była przewodniczącą lub członkiem jury wielu konkursów muzycznych m.in. w Krakowie, Koninie i w Warszawie. Prowadzi masterclass dla adeptów sztuki wokalnej w całej Polsce. Śpiewała w filmowej wersji „Króla Lwa”, a w ostatniej wersji filmowej „Pinokia” wciela się w postać błękitnej wróżki.

Bilety na koncert kosztują 20 zł. Można je nabyć w kasie Resursy Obywatelskiej (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00) oraz online.