Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Policja

Zmiana warty w mazowieckiej policji

środa, 15 kwietnia 2020 14:46 / Autor: Michał Kaczor
fot. KWP Radom
Michał Kaczor

Podinsp. Sebastian Strzeżek nie jest już zastępcą komendanta mazowieckiej policji. Na stanowisko pierwszego zastępcy powołano mł. insp. Jakuba Gorczyńskiego.

Jednego dnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbyły się dwie uroczystości. Pierwszą było pożegnania podinsp. Sebastiana Strzeżka, który od 9 sierpnia 2019 roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta. Kierował także pionem kryminalnym. Podinsp. Strzeżek przeszedł na emeryturę.

Tego samego dnia odbyło się powołanie mł. insp. Jakuba Gorczyńskiego na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta mazowieckiej policji. Będzie on odpowiadał za pion prewencji.

Mł. insp. Jakub Gorczyński urodził się w 1975 r. w Poznaniu. Służbę w Policji rozpoczął w roku 1994. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Podyplomowego Ekonomicznego, na kierunek zarządzanie. Związany był zarówno z pionem kryminalnym i prewencyjnym. Zajmował różne stanowiska w strukturach Komendy Rejonowej Policji Poznań Stare Miasto, Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Po ponad 10-letnim okresie służby w Sztabie Policji KWP w Poznaniu, w 2010 roku został Naczelnikiem Sztabu Policji KMP w Poznaniu, a w 2016 roku Naczelnikiem Sztabu Policji KWP w Poznaniu. Był wielokrotnie odznaczany, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, czy Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Zapraszamy do nas: