Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

Zainteresowanie szkołą znikome

poniedziałek, 25 maj 2020 15:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Radosław Witkowski
Monika Nowakowska

W radomskich szkołach podstawowych, po przerwie związanej z epidemią, wznowione zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z klas I-III. Zainteresowanie jest niewielkie.

Prezydent Radosław Witkowski i odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Karol Semik odwiedzili dziś dwie z radomskich szkół. Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracyjni stanęli, zdaniem Karola Semika, na wysokości zadania. - Zalecenia sanitarne zostały wypełnione. Wszędzie zostały przygotowane bezpieczne warunki pobytu. Frekwencja jest na razie minimalna, ale w tym przypadku decyzja, czy posłać dziecko do szkoły oczywiście należy do rodziców - mówi Karol Semik:

Na ponad 6 tysięcy uczniów wklasach I-III, w szkolnych ławkach zasiadło dziś 108 uczniów.

 W województwie świętokrzyskim 850 dzieci wróciło w poniedziałek do szkół. To zaledwie 2,6 proc. tych, które mogły to zrobić.

Na terenie gminy Końskie pracę wznowiły trzy szkoły: dwie podstawówki w Końskich oraz jedna w Pomykowie. We wszystkich trzech w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych brało udział 22 dzieci na ponad 2300 wszystkich, które mogły. Z kolei w Radoszycach do szkoły nie przyszedł żaden uczeń.