Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

RADOM

Złoty Krzyż Zasługi dla ks. kan. Stanisława Drąga

środa, 08 grudnia 2021 15:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Ks. kan. Stanisław Drąg został uhonorowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w środę, 8 grudnia w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Krzyż Zasługi wręczył wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. 

Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz odczytaniu listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy i wręczeniu Złotego Krzyża Zasługi przez wicewjewodę Artura Standowicza o głos został poproszony biskup Piotr Turzyński, Wikariusz Generalny Diecezji Radomskiej:

Następnie głos zabrał wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, który powiedział:

Obecny był także płk. Andrzej Stefański prezes Związku Piłsudczyków w Radomiu:

Na uroczystość przybył senator Czesław Ryszka:

Na swoim koncie ks. kan. Stanisław Drąg ma już ponad 140 wystaw. Pierwszą wystawę miał, gdy był uczniem III klasy szkoły podstawowej. Podczas uroczystości opowiadał o tym jak zaczęło się jego pisanie ikon: 

Gratulował Krzysztof Murawski, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu:

Po uroczystości w sali konferencyjnej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu odbył się wernisaż wystawy prac ks. kan. Stanisława Drąga. 

Ksiądz Stanisław Drąg urodził się 1 września 1941 roku w Kałkowie. Ukończył VI L.O. im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, następnie Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował teologię i historię sztuki. Od 1954 roku związany z Radomiem. Twórczością artystyczną zajmuje się od ponad pięćdziesięciu lat. Wśród ogromnej ilości prac jakie wykonał są rysunki, akwarele, obrazy olejne i ikony. Jego prace prezentowane były na ponad 140 wystawach.