Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Rośnie liczba zgonów COVID-19

środa, 15 kwietnia 2020 18:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: geralt/pixabay
Monika Nowakowska

Przybywa zakażonych COVID-19 i ofiar - koronawirus dziesiątkuje ludzi.

Na terenie woj. mazowieckiego aktualnie objętych kwarantanną domową jest 12 168 osób o 810 więcej niż ostatniej doby, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 4 834 osoby,  hospitalizowanych 732, o 68 więcej niż ostatniej doby, laboratoryjnie potwierdzonych zostało 1 792 osoby, o 77 więcej niż w ciągu ostatnich 24 godzin, odnotowano 8 zgonów i 17 ozdrowieńców.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny odnotował 2 kolejne przypadki zakażeniakoronawirusem - jeden u personelu medycznego, a drugi u pacjenta. Są to osoby z ogniska epidemiologicznego, które już wcześniej zostało zlokalizowane. Od początku epidemii w lecznicy odnotowano 212 zakażonych koronawirusem. Obecnie w szpitalu przebywa 17 pacjentów z dodatnimi wynikami na obecność COVID-19. Dziś jeden pacjent został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego a jeden zmarł. Jak podaje rzecznik lecznicy, pacjent miał choroby współistniejące.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym potwierdzony został jeden przypadek zakażenia jednego z lekarzy. Jak informuje rzecznk lecznicy Elżbieta Cieślak, obecnie w szpitalu przebywa 110 pacjentów, z czego 68 z koronawirusem.

A oto szczegółowe dane z poszczególnych powiatów:

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 923 osoby, o 63 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest 499 osób. Hospitalizowanych jest 117 osób, o 20 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało 244 przypadki. Radomski sanepid informuje o 24 zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 835 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 21 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 23 osoby, z czego siedem do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 246 przypadków - o 3 więcej niż ostatniej doby.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 343 osoby, z czego 6 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 22 osoby. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, laboratoryjnie nie zostało też potwierdzonych nowych przypadków.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 270 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 spada liczba hospitalizowanych z 8 do 7 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały dwadzieścia trzy przypadki.

Powiat kozienicki:

W gminie Garbatka-Letnisko potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. to kobieta, która została poddana kwarantannie. Jak podkreśliła wójt gminy, pacjentka czuje się dobrze i nie wymaga hospitalizacji. Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 250 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 4 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są 4 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 19, z czego 4 ostatniej doby. Kozienicki sanepid nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 275 osób, z czego 9 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są wciąż 4 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID- 19 hospitalizowane są nadal dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych wciąż sześć przypadków. Lipski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 173 osób, z czego 7 do kwarantanny trafiła w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest wciąż 11 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało niezmiennie 13 przypadków. Przysuski sanepid informuje o jednym zgonie powiązanym z COVID-19 i jednym ozdrowieńcu.

Powiat konecki:

Sanepid w Końskich potwierdził pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu koneckiego. To kobieta w średnim wieku, która przebywała w kwarantannie. Służby wojewody poinformowały także o drugim zakażeniu na terenie powiatu koneckiego. To mężczyzna w sile wieku.

Powiat opoczyński:

Sanepid w Opocznie poinformował o zakażonych 135 osobach. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 137osób, a kwarantanna domową 369 osób.