Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Kolejne wsparcie dla DPS w Wierzbicy

czwartek, 30 kwietnia 2020 12:53 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Starosta radomski Waldemar Trelka po raz kolejny odwiedził mieszkańców i pesonel medyczny Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. Obiecał kolejny transport ze środkami ochrony.

 

Stan pensjonariuszy zakażonych koronawirusem jest stabilny. Na razie nie ma potrzeby ewakuacji DPS w Wierzbicy.

– Chcę podziękować wszystkim pracownikom za pełną poświęcenia służbę, za troskę o zdrowie i życie drugiego człowieka. Zapewniam, że za dotychczasową oraz przyszłą pracę w godzinach nadliczbowych czy nocnych otrzymacie państwo pełne wynagrodzenie, a po opanowaniu tej sytuacji odpowiednio docenię państwa wysiłki – mówi starosta.

Jak zapewnił starosta, fundusze na pozostały sprzęt ochronny niezbędny dla personelu oraz na pokrycie dodatkowych kosztów funkcjonowania placówki mają zostać przekazane przez Powiat Radomski. Stosowny wniosek o wsparcie finansowe dla DPS w Wierzbicy ma zostać złożony jeszcze dziś podczas posiedzenia Zarządu Powiatu. Chodzi m.in. o dodatkową kwotę 50 000 złotych.

Pomocy wierzbickiej placówce udzieliły także: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie przekazując sprzęt ochrony osobistej, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy, Urząd Gminy i Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbicy, a także firma LaFarge i Caritas Diecezji Radomskiej.

- W imieniu całego Zarządu Powiatu oraz radnych dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają placówce. Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego też szukamy różnych rozwiązań, by zapewnić stałe wsparcie. Chciałbym podkreślić, że dbamy o to, aby zapewnić personelowi jak najbezpieczniejsze warunki pracy, a pensjonariuszom opiekę na najwyższym poziomie – dodaje Waldemar Trelka.