Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Radomskie

Pożyczka dla szpitala w Pionkach

czwartek, 07 maj 2020 10:05 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Radni jednomyślnie zagłosowali za udzieleniem pożyczki w wysokości 2,4 miliona złotych dla szpitala w Pionkach. Z kolei w tym roku ma rozpocząć się kompleksowa przebudowa i modernizacja bloku operacyjnego w iłżeckiej lecznicy.

Starosta radomski Waldemar Trelka poinformował, że pożyczka dla pionkowskiego szpitala jest nieoprocentowana, a jej spłata rozpocznie się w styczniu 2021 roku. - Szpital otrzyma tę kwotę z przeznaczeniem na pokrycie długu w parabanku, zaciągniętego kilka lat temu. Uwolnienie się od spirali odsetek daje pewną nadzieję, że za rok o tej porze szpital uda się zbilansować, a placówka wyjdzie na zero - powiedział starosta Trelka:

To nie będzie jedyne wsparcie dla pionkowskiego szpitala - deklaruje starosta radomski:

Przypomnijmy, że do szpitala w Pionkach trafiło niedawno wysokospecjalistyczne wyposażenie dla bloku operacyjnego. To nowy stół operacyjny wraz z lampą operacyjną oraz laparoskop, czyli urządzenie do małoinwazyjnych operacji. Koszt całkowity urządzeń to ponad 538 tysięcy złotych, a z budżetu powiatu przekazano na ten cel ponad 534 tysiące złotych.

Z kolei w tym roku ma rozpocząć się kompleksowa przebudowa i modernizacja bloku operacyjnego w szpitalu w Iłży.

Przypomnijmy, że niedawno zakończył się tam całkowity remont i modernizacja pomieszczeń oddziału chirurgicznego ogólnego. Koszt tych prac to ponad 2,1 mln złotych, z czego większość środków pochodziła z budżetu powiatu.