Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Kolejne zgony w powiatach lipskim i kozienickim, kolejne nowe przypadki. Bilans koronawirusa dla subregionu radomskiego

czwartek, 21 maj 2020 16:06 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (fernandozhiminaicela)
Weronika Chochoł

Dwadzieścia pięć nowych przypadków, czterech ozdrowieńców, dwieście siedemdziesiąt dwie osoby w kwarantannie i dwa zgony - tak w skrócie można opisać dobowy bilans koronawirusa w subregionie radomskim.

O siedemnastu nowych przypadkach koronawirusa informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Po trzy nowe przypadki odnotowały powiatowe stacje w Zwoleniu i Kozienicach, natomiast po jednym w Białobrzegach i Lipsku. W ciągu ostatniej doby chorobę pokonały cztery osoby - dwie w powiecie białobrzeskim i dwie w powiecie przysuskim. W ciągu ostatniej doby zmarły dwie osoby - jedna w powiecie kozienickim i jedna w powiecie lipskim. 

W powiecie opoczyńskim w sumie zachorowały już 244 osoby. Z chorobą walczy obecnie 57 osób, wyzdrowiały 172 osoby, a z powodu zakażenia COVID-19 zmarło 15 chorych. 

Wciąż czekamy na aktualne dane z powiatu koneckiego. Wczoraj, na terenie powiatu odnotowano 18 przypadków koronawirusa, 115 osób jest poddanych kwarantannie.

Szczegółowy bilans dla poszczególnych powiatów (stan na 21 maja):

Powiat radomski:

Kwarantanną domową w wyniku decyzji inspektora sanitarnego objęte są 894 osoby, z czego 53 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 92 osoby (4 w ostatniej dobie), w izolatorium przebywa 8 osób, a 152 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 hospitalizowane są 63 osoby, z czego 16 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 47 zgonach oraz 147 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 630 przypadków - 17 w ciągu ostatniej doby.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową objętych jest 275 osób, w izolacji domowej przebywa 6 osób (3 w ciągu ostatniej doby). Nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objętych jest 16 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 12 osób - trzy do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby. Kozienicki sanepid informuje o trzech zgonach (jeden w ciągu ostatniej doby) i 27 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 48 przypadków koronawirusa (trzy w ciągu ostatniej doby).

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych jest 1115 osób, z czego 142 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Izolacja domową objęte są trzy osoby (jedna w ciągu ostatniej doby). Nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objętych jest 10 osób (dwie w ciągu ostatniej doby). Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są cztery osoby. Grójecki sanepid informuje o 29 zgonach i 226 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 298 przypadków koronawirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną dobową objętych jest 337 osób, z czego 56 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 10 osób (jedna w ciągu ostatniej doby). W izolatorium przebywa jedna osoba, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są cztery osoby. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o jedenastu zgonach i 162 ozdrowieńcach (dwóch w ciągu ostatniej doby). W sumie odnotowano 191 przypadków koronawirusa (jeden w ciągu ostatniej doby).

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową objętych jest 0 osób, z czego 6 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. nikt nie przebywa w izolatorium czy izolacji domowej, również nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest pięć osób. Szydłowiecki sanepid informuje o czterech zgonach i trzydziestu czterech ozdrowieńcach. W sumie potwierdzone zostały 43 przypadki koronawirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową objęte są 104 osoby, z czego 11 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej czy w izolatorium, również nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub potwierdzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest pięć osób, z czego trzy do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby. Zwoleński sanepid informuje o trzech zgonach i trzydziestu jeden ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 40 przypadków koronawirusa, z czego trzy w ciągu ostatniej doby.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową objęte są 104 osoby, z czego jedna do kwarantanny trafiła w ciągu ostatniej doby. Cztery osoby przebywają w izolacji domowej. Nikt natomiast nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub potwierdzenia zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa jedna osoba. Lipski sanepid informuje o dwóch zgonach (jeden w ciągu ostatniej doby) i pięciu ozdrowieńcach. w sumie potwierdzonych zostało 12 przypadków koronawirusa (jeden w ciągu ostatniej doby).

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową objętych jest 91 osób, z czego 9 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej i izolatorium, również nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest hospitalizowany w powodu podejrzenia COVID-19. Przysuski sanepid informuje o trzech zgonach i dwunastu ozdrowieńcach (dwóch w ciągu ostatniej doby). KW sumie potwierdzonych zostało 20 przypadków koronawirusa. 

W powiecie opoczyńskim w sumie zachorowały już 244 osoby. Z chorobą walczy obecnie 57 osób, wyzdrowiały 172 osoby, a z powodu zakażenia COVID19 zmarło 15 osób. Najwięcej zachorowań i zgonów odnotowano w gminach: Drzewica i Opoczno. Natomiast gminy: Mniszków i Paradyż nadal są wolne od zakażeń.

Wciąż czekamy na aktualne dane z powiatu koneckiego. Wczoraj, na terenie powiatu odnotowano 18 przypadków koronawirusa. 115 osób jest poddanych kwarantannie.