Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Nowe przypadki COVID-19 w powiecie grójeckim, pobrane wymazy w DPS w Nowym Mieście n. Pilicą

wtorek, 09 czerwca 2020 11:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. dpsnowemiasto.wspomozycielki.pl/
Weronika Chochoł

Dwa nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w miniony weekend w powiecie grójeckim. Zarządzono również badania wśród pacjentów i personelu Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą. 

Jedna z osób z potwierdzonym koronawirusem trafiła do szpitala w Grójcu. - To osoba, która hospitalizowana była w grójeckim szpitalu, następnie została przewieziona do innej lecznicy, po czym wróciła do placówki w Grójcu - wyjaśnia Krzysztof Ambroziak - starosta grójecki. Druga osoba z potwierdzonym koronawirusem trafiła do lecznicy w Nowym Mieście nad Pilicą. Osoby zakażone zostały odizolowane i przewiezione do szpitala zakaźnego w Radomiu. 

W Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą wykonywane są testy na obecność koronawirusa wśród pensjonariuszy i personelu placówki. Decyzja podjęta została po potwierdzeniu zakażenia u męża jednej z pracownic Domu. Wymazy pobrane zostały od ponad 70 osób, w tym od 55 pensjonariuszy ośrodka. Pierwsze wyniki już spływają - z 19 testów, które wróciły do DPS, wszystkie są ujemne.

- Obecnie kontrolujemy sytuację - zapewnia starosta grójecki Krzysztof Ambroziak: 

 

Starosta apeluje do wszystkich mieszkańców oraz przebywających na terenie powiatu o zachowanie największych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki. Starosta rekomenduje, aby unikać zgromadzeń, zaleca również ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w miejscach publicznych. Jeżeli istnieje potrzeba wizyty w powyższych miejscach, prosi o zachowanie bezpiecznego odstępu w kolejkach. Starosta przypomina także o regularnym dezynfekowaniu dłoni, noszeniu maseczek oraz stosowaniu się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.