Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Opoczno

Podziękowania za walkę z COVID-19 w powiecie opoczyńskim

poniedziałek, 22 czerwca 2020 14:38 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Obradował sztab kryzysowy w starostwie powiatowym w Opocznie. W spotkaniu uczestniczył wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Tematem obrad była aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie opoczyńskim, gdzie odnotowano gwałtowny wzrost zakażeń. W ciągu ostatniego tygodnia zachorowały tam 62 osoby.

Wojewoda Bocheński w trakcie dzisiejszej wizyty w starostwie powiatowym w Opocznie mówił, że żaden kraj na świecie nie był przygotowany na "ten rodzaj epidemii". - Nie wyobrażam sobie przyjechać do powiatu opoczyńskiego i Państwu nie podziękować za niesienie pomocy w czasie pierwszego etapu zwalczania koronawirusa - mówił wojewoda łódzki wręczając podziękowania osobom zasłużonym w walce z epidemią COVID-19:

Starosta opoczyński Marcin Baranowski nie ukrywa, że sytuacja epidemiologiczna w powiecie jest poważna:

Wśród osób, które otrzymały dzisiaj podziękowania była Agnieszka Brola, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy:

Podziękowania otrzymała też Marianna Rożej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie:

Podziękowania od wojewody otrzymali również: Małgorzata Włodarska – pracownik PPIS w Opocznie; Bożena Skorupa – pracownik PPIS w Opocznie; Marcin Baranowski – Starosta Opoczyński (Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego); Maria Barbara Chomicz – Wicestarosta Opoczyńska (Z-ca Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego); Grażyna Wielgus – Sekretarz Powiatu, p.o. dyrektora Wydziału Organizacyjnego, Zamówień Publicznych, Inwestycji i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Opocznie (Z-ca Przewodniczącego PZZK); Konrad Kobierski – Komendant KPP w Opocznie; Dagmara Junknikil – Rosiak – Z-ca Dyrektora SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Opocznie; Agnieszka Brola – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy; Monika Staśkiewicz – Kierownik Działu Opiekuńczo – Terapeutycznego w DPS w Drzewicy; Agnieszka Nalewczyńska – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie (wyżywienie dla pracowników i mieszkańców DPS w Drzewicy po zakażeniu kucharek w DPS, wyżywienie dla żołnierzy Wojsk Chemicznych i WOT, akcja „Powrót do domu” ); Katarzyna Szymczyk – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie (prowadzenie akcji „powrót do domu”, pomoc dla DPS) oraz pracownicy DPS w Drzewicy, szpitala w Opocznie i żołnierze WOT.