Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Wakacje w gminie Opoczno

wtorek, 21 lipca 2020 16:50 / Autor: Marcin Prejs
fot. Gmina Opoczno
Marcin Prejs

Lato w mieście wcale nie muszą być nudne. O wakacyjnych atrakcjach przygotowanych dla mieszkańców mówiliśmy w kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali.

Wiele wakacyjnych atrakcji przygotowała dla swoich mieszkańców Gmina Opoczno. Część z nich już za nami, z większości jednak ciągle jeszcze będzie można skorzystać, mówi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Jak wyjaśnia Katarzyna Niewadzi, dyrektor wydziału sportu i rekreacji, w ramach Wakacji w gminie Opoczno organizowane są weekendowe animacje dla mieszkańców. Jak dodaje, opocznianie mieli już okazję skorzystać nie tylko z seansu kina samochodowego, ale również z pikniku na stadionie przy al. Sportowej.

Nie zabraknie także ciekawych imprez towarzyszących. Co planują organizatorzy?

Sporo atrakcji na wakacje przygotowały też placówki kultury gminy Opoczno. Wszystko w ramach akcji Kulturalny sierpień w gminie Opoczno, wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza miasta.

Byłego burmistrza Opoczna upamiętni Miejska Biblioteka Publiczna, której - zgodnie z decyzją rady - nadane zostało imię właśnie Stefana Janasa. Uroczystości związane z nadaniem imienia planujemy na sierpień, wyjaśnia Jerzy Misiurski, dyrektor placówki.

Remont w bibliotece zakończy się pod koniec roku. Jednak w czasie wakacji placówka przygotowała specjalną ofertę dla swoich czytelników.

Atrakcje dla mieszkańców przygotował też Miejski Dom Kultury w Opocznie. 25 lipca placówka zaprasza na stadion Ceramiki Opoczno. Tu o godzinie 15 rozpocznie się rodzinny piknik modelarski, mówi Zdzisław Miękus, dyrektor domu kultury.

Atrakcje dla mieszkańców przygotowało też Muzeum Regionalne w Opocznie. – Zapraszamy m.in. 15 sierpnia na otwarcie wystawy – mówi Adama Grabowski, dyrektor placówki.

Szczegóły dotyczące imprez dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Opocznie.

 

Gmina Opoczno przypomina o rozpoczętym naborze wniosków w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Do współdecydowania o losach gminy zachęca mieszkańców Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Mieszkańcy gminy mogą zgłaszać swoje projekty do budżetu obywatelskiego do 10 sierpnia.